Home Primăriile raionului

Primăriile raionului

L I S T A
primarilor unităților administrativ – teritoriale din raionul Cahul

Nr. d/o Unitatea administrativ-teritorială Numele, prenumele primarului și a secretarului Tel. de serviciu
1. mun.Cahul DANDIȘ Nicolae
Tricolici Aliona
2-24-00, 2-29-19
1-14-50
2. s. Alexanderfeld ARNAUTOV Liubovi
Răileanu Valentina
30-3-36
30-2-38
3. s.A.I.Cuza CALAIDJOGLU Nicolae
Balan Inesa
53-2-36
53-2-38
4. s.Andruşul de Jos PRALEA Gheorghe
Bâclea Olga
52-2-36
52-2-75
5. s.Andruşul de Sus CIOBANU Sorin
Postu Ana
58-9-87
58-8-10
6. s.Badicul Moldovenesc TABAC Lucian
Ciobanu Rita
70-2-22
70-1-64(fax)
7. s.Baurci-Moldoveni ENACHI Elena
Cojocaru Oxana
56-2-47
56-2-42, 56-2-34
8. s.Borceag CAPIȚA Ion
Rusu Tatiana
(294)33-2-36
33-2-30
9. s.Brânza CATERA Leonid
Grămadă Dina
36-2-36
36-2-73
10. s.Bucuria DERMENJÎ Dumitru
Paziuc Galina
55-3-19
55-3-29, 55-3-31
11. c.Burlăceni GAIDARLÎ Vasili
Carpenco Lidia
64-2-36
64-3-31
12. c.Burlacu MUNTEANU Mihail
Dimin Tatiana
79-2-44
79-2-27, 79-2-34
13. c.Chioselia Mare CALÎCU Svetlana
Ciobanu Silvia
(298)74-2-36
74-2-36
14. s.Cîşliţa-Prut ENCIU Valentin
Nicula Lilia
39-2-36
39-2-38
15. s.Colibaşi DOLGANIUC Ion
Manole Mariana
62-2-36
62-2-38
16. s.Crihana Veche CUCEREANU Rodica
Chiriac Viorica
72-2-15
72-2-78, 73-9-35
17. c.Cucoara DENISENCO Tatiana 51-4-43
51-5-74
18. c.Doina ELISEEV Valeriu
Roșca Olga
(273)75-2-36
2-38
19. c.Găvănoasa IVANOV Vadim
Ivanov Antonina
57-2-36
57-2-38
20. s.Giurgiuleşti GĂLĂȚEANU Tatiana
Milev Vera
68-2-36
62-2-38
21. s.Huluboaia OBOROC Valeriu
Rahubenco Iulia
76-1-81
76-1-85
22. s.Iujnoe FOCȘA Ghenadie
Echim Valentin
(293)52-3-34
50-7-34
23. s.Larga Nouă MAIDAN Tatiana
Manolachi Nadejda
70-7-18
70-7-18
24. c.Lebedenco BONDARI Alexandr
Samoilă Aliona
73-5-09
73-5-13
25. s.Lopăţica STOIANOV Valeriu
Topală Tatiana
54-2-50
54-3-27
26. s.Luceşti COTRUȚĂ Constantin
Russo Ana
59-1-36
59-0-60
27. c.Manta HÎNCU Violeta
Caminschi Ecaterina
77-3-41
77-4-17
28. c.Moscovei BOCICOVAR Nicolae
Caranic Ana
75-2-18
75-3-89
29. c.Pelinei MUNTEANU Nina
Fus Ana
74-2-44
74-2-45, 74-2-87
30. s.Roşu SAVILENCU Nicolae
Tronciu Irina
71-2-48
71-2-88
31. s.Slobozia Mare CARASTAN Valentina
Tataru Elena
61-2-36
61-2-38
32. s.Taraclia de Salcie VRABIE Mihail
Buguleţ Tatiana
78-4-36
78-4-36
33. c.Tartaul de Salcie FOCȘA Victor
Focşa Valentina
93-0-36
34. s.Tătăreşti MIHAI Dionis
Belcescu Alexandra
76-7-17
76-7-17
35. s.Vadul lui Isac IORGA Ion
Nasulea Ion
38-2-36
38-2-38
36. s.Văleni ȘTIRBEȚ Silvia
Brînză Lidia
63-2-36
63-2-38
37. c.Zîrneşti BEJU Nicolae
Neiculov Elena
59-7-97
59-7-35